Putnu dienas

Putnu dienas


Laikā, kad no ziemošanas vietām atgriežas gājputni, mēs, Baltinavas Kristīgajā internātpamatskolā organizējam Putnu dienas.
Šogad tas notika vējaini saulainajā 19.aprīļa pēcpusdienā pie skolas, rotaļu laukumā.
Putnu dienu tradīcijas aizsācēji skolotāji Ojārs Lācis un Raimods Leicāns kopā ar skolēniem bija izrotājuši rotaļu laukumu ar dažādu putnu attēliem un būrīšiem. Fonā skanēja putnu balsis.
Putnu dienas sākās ar folkloras kopas “Ganiņi” dziesmu, tad visi kopā – skolēni, pedagogi, pārstāvji no AS “Latvijas valsts meži”, Latvijas Bērnu bāreņu fonda darbinieki, pārstāvji no SIA “Sārmi 4”, mūziķis Guntars Račs, ieraudzījām Zaķu mammu (skolotāja A.Lipska) un Zaķu tēti (skolotāja V.Kubuliņa) nesam lielu grozu ar dīvainām zaļas krāsas olām, kas vēlāk izrādījās ļoti saldas un garšīgas.
Visus klātesošos uzrunāja pārstāves no AS “Latvijas valsts meži”, kuras izdalīja skolēniem arī nelielas informatīvas dāvaniņas. Skolotājs Ojārs Lācis bija sagatavojis dažādas mīklas par putniem un dabu. Pēc mīklu minēšanas, skolas pagalmā ielidoja Strazds (grāmatvede J.Boldāne), kurš meklēja savu koku, kurā dzīvot. Teatralizētajā uzvedumā mēs uzzinājām interesantu informāciju par putniem, to dziesmām, dzīvesvietām. Skolotājs Raimonds Leicāns organizēja putnu būrīšu gatavošanas konkursu. Zaķi, Strazds aktīvi palīdzēja, neļaujot nevienam stāvēt malā. Skolēni, ciemiņi tika sadalīti komandās un katrai komandai vajadzēja pagatavot būrīti no dotajām sagatavēm. Darbs bija interesants, jo katram dalībniekam bija savas domas, pieredze, prasmes. Rezultātā sanāca skaisti mājokļi putniem.
Strads vienu no putnu būrīšiem izvēlējās sev un palūdza iekārt kokā pie skolas, bet pārējos apsolīja izkārt mežā.
Pēc tam visi kopā devāmies pie ugunskura, baudījām garšīgo zupu, cepām desiņas, spēlējām dažādas rotaļas un spēles.
Prieks, ka esam putnu draugi, ka varam kopīgi strādāt un atpūsties.
Paldies visiem pasākuma organizētājiem un atbalstītājiem!


V.Kubuliņa

Putnu dienas 0Putnu dienas 1Putnu dienas 2Putnu dienas 3Putnu dienas 4Putnu dienas 5Putnu dienas 6Putnu dienas 7Putnu dienas 8Putnu dienas 9