Latvijas Mazpulku XXII sporta spēles „Zaļais Starts’’

Latvijas Mazpulku XXII sporta spēles „Zaļais Starts’’


2017.gada 3.maijā notika Latvijas Mazpulku XXII sporta spēles „Zaļais Starts’’ Sējas pamatskolā Sējas novadā. Šeit pulcējas mazpulcēni no visiem Latvijas novadiem. Sacensības tika organizētas 3 vecuma grupās. Baltinavas vidusskolas mazpulku pārstāvēja 9.klases skolnieces – Krista Circene, Iluta Keiša, Agrita Luīze Kušnire un Salvija Supe. Meitenes startēja vecākajā grupā – 15 – 19 gadi.
Katrā vecuma grupā piedalījās daudzas komandas, tādēļ tās visas tika sadalītas vairākās apakšgrupās. Vecākajā grupā startēja 3 apakšgrupas un katrā no tām bija 5 komandas. Dalībniekiem bija jāpiedalās vairākos komandu starta veidos – meža trase, tīkla bumba, frisbijs, tautas bumba, šaušana mērķī un tika piedāvāti arī vairāki individuālie sacensību veidi – lodes grūšana, pildbumbas mešana, tāllēkšana no vietas, lecamaukla atmuguriski, ķeģļi, futbola sitieni mērķi, bumbiņ, izlec ārā. Vairākās disciplīnās noteikumi diezgan stipri atšķīrās no oriģinālajiem spēles noteikumiem, tādēļ sacensības bieži pavadīja jautri dalībnieku smiekli. Dalībnieki jutās ļoti jauki un daudzi mazpulcēni atrada sev jaunus draugus.
Mazpulku vadītājiem bija iespēja piedalīties ekskursijā pa Sējas skolu un piedalīties radošajā darbnīcā, lai izgatavotu pavasara puķi no dažādiem materiāliem. Sējas novads atrodas blakus Murjāņu novadam, ir 40 minūšu brauciena attālumā no Rīgas, tādēļ skolēnu šeit ir daudz un viņiem tiek piedāvātas mācības ļoti jaukā, gadsimta sākumā pašu iedzīvotāju uzceltā un labi aprīkotā skolā. Skolai nesen ir uzcelts ļoti moderns sporta komplekss un šeit atrodas arī moderns ēdināšanas centrs.
Pēc sacensībām mazpulcēni „Baltā galdauta’’ svētku ieskaņā sēdās pie kopīga galda, klausījās komponista Lapšāna dziedātajās dziesmās (mums visiem ir ļoti labi pazīstama viņa dziesma „Dzērvenīte’’), varēja uzdot jautājumus olimpisko medaļu ieguvējiem, kamaniņbraucējiem Andrim un Jurim Šiciem un paraolimpietim Aigaram Apīnim.
Nākošajā dienā – 4. maijā bija peredzēta ozolu stādīšana daudzos Latvijas novados par godu Latvijas simtgadei, tādēļ mazpulki, kuriem bija paredzēta piedalīšanās šajos pasākumos, saņēma speciālus Latvijas Mazpulku apmetņus. Tie arī tika izmantoti, kad Baltinavā uz ozola stādīšanu bija ieradies MK priekšsēdētājs M. Kučinskis.
Paldies Sējas mazpulkam un vadītājām par labi organizētajām sacensībām, garšīgajām ēdienreizēm un saulaino laiku!


Baltinavas vidusskolas Mazpulka vadītāja
Marita Kušnire